BYT  BERKE YAPI TESİSAT  BYT
İSTANBULDA TÜM SEMTLERE ÖZEL              7/24 su tesisatçısı
SERVİS HİZMETİ

                 CEP TEL:0 533 202 90 55
                 CEP TEL:0 537 497 87 35

Site Haritası
Kalorifer Tesisatçısı
.Bostancı Kalorifer Tesisatçısı

.Kadıköy Kalorifer Tesisatçısı
.Maltepe Kalorifer Tesisatçısı
.Atalar Kalorifer Tesisatçısı
.Cevizli Kalorifer Tesisatçısı
.Dragos Kalorifer Tesisatı Servisi
.Küçükyalı Kalorifer Tesisatçısı
.Suadiye Kalorifer Tesisatçısı
.Kartal Kalorifer Tesisatı Tamiri
.Zümrütevler  Kalorifer Tesisatçısı
.Tuzla Kalorifer Tesisatçısı
.Caddebostan Kalorifer Tesisatçısı
.Ümraniye  Kalorifer Tesisatçısı
.Kızıltoprak Kalorifer Tesisatçısı
.Pendik Kalorifer Tesisatçısı
.Üsküdar Kalorifer Tesisatçısı
.Altıntepe Kalorifer Tesisatçısı
.Acıbadem Kalorifer Tesisatçısı
.Ataşehir Kalorifer Tesisatçısı.
.
Kaynarca Kalorifer Tesisatçısı
.Başıbüyük Kalorifer Tesisatçısı
.Beylerbeyi Kalorifer Tesisatçısı
.Beykoz Kalorifer Tesisatçısı
.Bulgurlu Karifer  Tesisatçısı
.Dudullu Kalorifer Tesisatçısı
.Çamlıca Kalorifer Tesisatçısı
.Esenkent Kalorifer Tesisatçısı
.Ferhatpaşa Kalorifer Tesisatçısı
.Fikirtepe Kalorifer Tesisatçısı
.Gülsuyu Kalorifer Tesisatçısı
.Hasanpaşa Kalorifer Tesisatçısı
.İçerenköy Kalorifer Tesisatçısı
.Kavacık Kalorifer Tesisatçısı
.Kızıltoprak Kalorifer Tesisatçısı
.Kurfalı Kalorifer Tesisatçısı
.Kurtköy Kalorifer Tesisatçısı
.Kuyubaşı Kalorifer Tesisatçısı
.Libadiye Kalorifer Tesisatçısı
.Merdivenköy Kalorifer Tesisatçısı
.Rahmanlar Kalorifer Tesisatçısı
.Sancaktepe Kalorifer Tesisatçısı
.Sapanbağları Kalorifer Tesisatçısı
.Selamiçeşme Kalorifer Tesisatçısı
.Söğütlüçeşme Kalorifer Tesisatçısı
.Sultanbeyli Kalorifer Tesisatçısı
.Şaşkınbakkal Kalorifer Tesisatçısı
.Şenesenevler Kalorifer Tesisatçısı
.Taşdelen Kalorifer Tesisatçısı
.Topselvi Kalorifer Tesisatçısı
.Uğurmumcu Kalorifer Tesisatçısı
.Zümrütevler Kalorifer Tesisatçısı
.Kayışdağı kalorifer Tesisatçısı
.Fenerbahçe Kalorifer Tesisatçısı
.Feneryolu Kalorifer Tesisatçısı
.Yakacık Kalorifer Tesisatçısı
.Erenköy Kalorifer Tesisatçısı
.Kalamış Kalorifer Tesisatçısı
.Selimiye Kalorifer Tesisatçısı
.Acarkent Kalorifer Tesisatçısı
.Bağlarbaşı Kalorifer Tesisatçısı
.Bağlarbaşı Kalorifer Tesisatçısı
.Çengelköy Kalorifer Tesisatçısı
.Paşabahçe Kalorifer Tesisatçısı
.Çiftehavuzlar Kalorifer Tesisatçısı
.İdealtepe Kalorifer Tesisatçısı
.İdealtepe Kalorifer Tesisatçısı
.Soğanlık Kalorifer Tesisatçısı
.Göztepe Kalorifer TesisatçısıMaçka Kalorifer Tesisatçısı


             Maçka Kalorifer tesisatçısı       

                         0 537 497 87 35


Vanaların yakından uzağa doğru açıklık konumu ayarlanmalıdır. En yakındaki vana çok kısık, en uzaktaki vana çok açık olmalı. Her eve ve tesisata göre bu ayarlamalar değişebilir.
   *Kombi kat kaloriferi sistemlerinde bu gibi sorunların genellikle tesisatında hava olmasından dolayı peteklerin ısınmadığı tespiti olmuştur.
   *Öncelikle peteklerin gidiş vanasının (üst kısmındaki vana) ve dönüş vanasının (alt kısmındaki vana) açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu ihtimal çok az olsada genede ihtimal olduğundan kontrol edilmesinde fayda vardır. Bazı tesisatçı firmalar maliyeti düşürmek için dönüş vanasının (alt kısmındaki vana) volanlı (çevirmeli) yani normal vana takmayıp, allienlı vana takmaktadırlar ve allienlı vanayı kapalı veya kısık bırakılmasından dolayı çok enderde olsa petek ısınmama şikayeti olmaktadır. Bu vana peteğin alt kısımın bir T parçası gibi görünür. Kullanıcıların bunun vana olduğunu bilmediklerinden, bilseler dahi bu vana allien anahtar ile açıldığından açık mı, kapalı mı olduğunu bilmemektedirler.
   *Peteklerin vanalarının arızalanmasından dolayı petekler yeteri kadar ısıtmaya bilir veya hiç ısıtmaz. Petek vanasının içinde conta vananın gövdesine yapıştığı, sıkıştığı v.b. gibi vana arızalarında petek ısınmaması söz konusu olabilir. Buda çok ender rastlanan problemdir.
   *Peteklerin üst kısmında hava alma için yapılmış pürjör vardır. Bu pürjörün yapısına göre tornavida, pense, kargaburun gibi aletlerle açılıp, hava bitinceye kadar su gelinceye kadar petekteki hava alınır. Pürjör açılırken saatin ters yönünde açılmalı ve saat yönünde kapanmalıdır. Hava alma işlemi yapılırken peteklerin vanalarının açık konumda olması gereklidir. Petek vanaları saat yönünde kapanır, saatin ters yönünde açılır. Hava alma işlemi yapılırken tesisattaki su basıncı düşücektir. Kat kaloriferi, kombi tesisatındaki su basıncının 0,7 bar ile 1,5 bar arasında olmasına dikkat ediniz.
   *Peteklere gelen tesisat borusunun ve ek yerlerinde tıkanıklık olabilir.
   *Boru Tesisatı yapılırken özellikle PPRC (Polipropilen Random Kopolimer) boru halk diliyle plastik boru ek kaynak yerlerinde uygun olmayan şekilde kaynak yapıldığında, kaynak sırasında borunun erimesiyle boru çapının daralması ve hatta hiç su geçişi olmamasına neden olur.
   *Yukarıda yazan tüm işlemler yapıldıktan sonra herhangi bir sonuç alınmadıysa tesisatınızı boru çaplarında uygunsuzluk olduğundan petekleriniz ısıtmıyor olabilir. Yetkili tesisatçı firmanızda danışmanızda fayda vardır.
petek temizliği:İstanbul Anadolu yakasının tüm semtlerinde verdiğimiz hizmet alanı gün geçtikçe büyükmektedir.Kalorifer peteği temizliği 1veya2 yılda bir defalığına mahsus yapılmakta olup ısınmayan tesisatınızın ve kombinizin eskisi gibi görevini yerine getirmesini sağlar. birçok sorunların başında peteklerin içerisindeki krozyon, pas v.s gözeneklerin iyice dolmuş ve tıkanmış olması tesisatınızın iyi çalışmayıp ve kombinizin eskisinden daha fazla doğalgaz yakmasına ve faturanın yüksek gelmesine yol açmaktadır.
Kalorifer peteği temizliği: Radyatör temizleme işleminde önce petek temizleme makinası ile tazyikli su devir daimi yaparak kaba pisliği atıyoruz.kimyasal ilaç ile makinenin yardımı ile tesisat içerisindeki tortu kireç ve tıkanmaları açarak ardından temizleme aşamasından sonra peteklerinizi eskisi gibi ısınmasını sağlıyoruz. Kalorifer peteği yerinde sökmeden evin içerisinde kirletmeden makine ile sizin yanınızda yapılarak sonlandırıyoruz. işlem sonrası çıkan pisliği görünce gözlerinize inanamayacaksınız Çünkü yılların vermiş olduğu kapalı devre tesisatın içerisinde oluşmuş tortu kireç v.b metaller hem kombinizin bozulmasına hem yakıt fazla yakmasına hem de ısınamama gibi sorunlarla karşılaşmanız en büyük sorunlardan biridir.
Kalorifer peteği temizliğinde güvenilir Berke tesisat petek temizliği işlerinde garantili ve uygun fiyat politikası ile işlerini başarılı bir şekilde sonlandırmaktadır. Uzman kişilerle   tesisat temizliğinin yapılmasına özen göstermenizi öneririz. Kalorifer peteği temizliği ardından garanti  almayı  unutmayın. Firmamız tesisat temizliği sonrası petek temizliğine garanti vererek 2 yıl süre ile garanti kapsamına almaktadır.Herhangi bir sorunda tarafımızdan kaynaklanan bir sorun ile karşılaşırsanız hemen bizimle 0 533 202 90 55 ile irtibata geçerek sorununuzu çözmekteyiz.
Kalorifer tesisat temizliği güvenilir firma ve garantili bir çalışma yaptırmak istiyorsanız hemen bizi arayın. Berke yapı tesisat
0 533 202 90 55
 
Petek temizliği genelde ülkemizde petekler tıkandıktan sonra yapılacak bir temizlik olarak bilinir ve nasıl yapıldığıyla ilgili de eve gelen tesisat ustasının muhtemelen peteğin içindeki tüm siyah suyu boşaltıp, suyun çok siyah olduğunu size söyleyip, içine temiz su doldurup kapatması olarak bilinen bir işlemdir. Ama ülkemizde bunun böyle bilinmesinin sebebi profesyonel su tesisat şirketlerinin azlığından ve bilgisizlikten kaynaklanmaktadır.
Bu yazımızda peteklerimiz neden kirlenir, neden temizliğe ihtiyaç duyarlar, nasıl temizlenir ve bize faydaları nelerdir sorularına cevap vereceğiz.
Peteklerin kirlenmesinin öncelikle belirtmek isteriz ki bizlerle veya kullanımla hiçbir alakası yoktur. Ülkemiz sularının kireçli olması sebebiyle peteklerde ve borularda devamlı olarak ısınan ve soğuyan su kirecini bırakır Bu sebeple borular içerisindeki kireç birikmeleri oluşmaya başlar. Bu kireç birikmeleri özellikle köşelerde ve dirseklerde gerçekleşir. Daha doğru ifade etmek gerekirse her yerde kireçlenme oluşur, fakat ortalarda oluşan kireci suyun yavaş devir daimi giderir. Diplerde olanları gideremez. Bu sebeple peteklerimiz günden güne dolar. Bir süre sonra su hızlı hareket edememeye başlar ve kombiden ısınmış olarak gelen sıcak su borulara ulaşamadan soğur, siz evinizin olmasını istediğiniz 23 derece için su sıcaklığı 50 derece ayarlarsınız, ama yavaş gelen suyla beraber sıcaklık borulara ulaştığında 35 dereceye düşer. Sizde haliyle ısıyı arttırabilmek için kombinizin derecesini arttırmaya başlarsınız. Arttırdığınız her bir derece faturanızda kabarma olarak karşınıza çıkacaktır. Bu sebepten peteklerinizi 2 yılda bir periyodik olarak temizlettirmelisiniz.
Sizde petek temizliği sorununuzda profesyonel bir firmayla çalışmak isterseniz, bütün tesisat sorunlarınızda 7 gün 24 saat 0 533 202 90 55 numaralı cep telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.
 

 

Kadıköy kalorifer tesisatı servisi olarak İstanbul Avrupa - Anadolu Bölgelerine servisimiz bulunmaktadır. Radyatörlü borularınızın temizliği ve bakımını petek temizleme makinasıyla yapılmaktadır. Kimyasal ilaç yardımıyla peteklerinizin içinde biriken pislik, pas, tortu gibi etkenlerin temizlenmesini sağlamaktadır. Peteklerinizin bakımını ve temizliğini yapmadığınız takdirde; petek içinde oluşan pislik, pas, tortu, hışırtı, kireç gibi etkenle zamanla çoğalır ve petek kanallarını ve borularınızı tıkar. Buda kışın soğuk günlerinizde kombi ayarınızı en yüksek seviyede tutsanız bile radyatör petekleriniz düzgün ısınmaz sadece paranız boşa gitmesinden başka birşey değildir. Paranızın boşa gitmesini istemiyor ve peteklerinizin düzgün ısıtmasını istiyorsanız Kadıköy su tesisatı servisi ni arayarak temizliğini ve bakımını yaptırabilirsiniz     0 533 202 90 55-0 537 497 87 35

               BERKE YAPI TESİSAT servіsіnі aradıgınız andan itibaren bizim  için servis hizmеti başlamış demektir o an itibarı ile nаsıl kaliteli ,güvenilir huzurlu ve en ivedi şekilde hizmet vermenin heyecаnı ile kusursuz bir hizmetin nasıl verileceğinin dersini verircesine kaliteden kesinlikle ödün vermeden ilk günkü hizmet anlayışımız ve işimize olan aşk ve şevkimiz işimizi yapıyoruz buda bizi işimizin hizmetkarı yapıyor her şeyden  önce siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti de  bizleri mutlu ediyor
     Her marka kombinin montaj ve demontaj  işlerinde ,garanti süresi bitmiş tüm kombilerin teknik bakım ,servis,tamiratı konusunda yılların vermiş olduğu yüksek tecrübeyle bostancı semtinin sakinlerine hem alaylı hem mektepli yıllardır BERKE YAPI TESİSAT olarak hem kombi hem hidrafor hemde genel tesisat hizmeti vermekten gurur duyuyoruz. Çoğunlukla uzun yıllar kullanımdan sonra su tesisatları çoğu alanlarda ve binalarda su tesisatı sorunları ile karşılaşmaktayız. Tüm toplu kullanım alanlarına örneğin(ev, işyeri, otel, fabrika)gibi alanlara gelen temiz su tesisatları ile birlikte kullanılan pis suyu yani borular aracılığıyla giden tahliye suyu adı verilen su tesisat gidiş hatlarının su tesisatları ise farklı şekilde tıkalı bölgelerini nokta tespiti yapıp minimum zamanda gidermekteyiz. Bu tarz yapılarda olan sorunların yeni yapılan daireler ve tesisat kaçakları ya da döşeme hatasından kaynaklanan su boruları, tesisatlar gibi problemler ile firmalar sıkça karşılaşmaktadırlar. Yaşadığınız bu tür kullanım hatalarından tıkanıklık ya da giderlerde tahliye olmama gibi bir sıkıntı ile karşılaşılmaması içinde konumuzda geçen su tesisatçı bakım ve onarımı gibi sıkıntılarda dikkatli çalışmalar yapabilen firmalar bulunmaktadır. Tesisat sıkıntılarınızı yeterince seri ve maliyeti düşük bir şekilde halledebilen firmalar bulunmaktadır.  profesyonel teknisyenleri ve son teknoloji cihazlarıyla beraber su tesisatçısı ve su tesisat işlerini 7/24 saat İstanbul’un her ilçesinde hizmet vermektedir. Aklınıza gelecek her türlü su tesisat işlerini hızlı ve etkili hizmet kalitesiyle çözümü gerçekleştirmekteyiz. artık su tesisatçısı aramanıza gerek kalmadan bir telefon kadar size yakınız.
Günümüzde son teknoloji cihazlarımızla ve profesyonel su tesisatçısı teknisyenlerimizle beraber su tesisat işlerinizde servisiniz emrinizdedir. Berke Tesisat Su tesisat hizmetini kırmadan robotlar yardımıyla piyasa getiren öncü firmadır. Kalite hizmet ve müşteri memnuniyeti ön planda her zaman tutmaktadır. Konutunuzda veya iş yerinizde sorunu tespit ederek hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak ister misiniz? Öncelikli olarak su tesisatçısı bulmanız ve komşularınıza zarar veren su sızıntıları, tıkanıklıklar ve bunlara benzer zarar veren sorunlarla hepsiyle aynı anda uğraşmak zor değil mi?
Konutunuzda veya iş yerinizde su kaçaklarını, kanal tıkanıklıklarını açmak için öncelikle hızlı ve etkili çözüm üreten iyi bir tesisatçı bulmanız gerekmektedir. Su kaçağı işinde uzman, deneyimli bir su tesisatcı  zarar veren kimyasal maddeler yerine robotlu kameralar sayesinde noktasal tespit olarak sorunu çözüme kavuşturmaktadır.